Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y005823K3130T0L
Y005823K3130T0L
Part No.:
Y005823K3130T0L
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY005823K3130T0L.pdf
Description:
RES 23.313K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Series:
VTA
Resistance:
23.313 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.3W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.260 Dia x 0.500 L (6.60mm x 12.70mm)