Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062180R000A0L
Y0062180R000A0L
Part No.:
Y0062180R000A0L
Datasheet:
ShinYuaY0062180R000A0L.pdf
Description:
RES 180 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Series:
S
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)