Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y009120R0000F9L
Y009120R0000F9L
Part No.:
Y009120R0000F9L
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY009120R0000F9L.pdf
Description:
RES 20 OHM 1% 2/3W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Series:
VTA53Z
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.667W, 2/3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaY009120R0000F9L.pdf
1. How to order Y009120R0000F9L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y009120R0000F9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y009120R0000F9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y0091147R000F0L Y0091350R000T9L Y00911K00000D9L Y009120R0000F9L Y00911K00000C9L
Part Number Y0091147R000F0L Y0091350R000T9L Y00911K00000D9L Y009120R0000F9L Y00911K00000C9L
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VTA53Z VTA53Z VTA53Z VTA53Z VTA53Z
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.667W, 2/3W 0.667W, 2/3W 0.667W, 2/3W 0.667W, 2/3W 0.667W, 2/3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm) 0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm) 0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm) 0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm) 0.375 Dia x 0.750 L (9.53mm x 19.05mm)