Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070650K0000T0L
Y070650K0000T0L
Part No.:
Y070650K0000T0L
Datasheet:
ShinYuaY070650K0000T0L.pdf
Description:
RES 50K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.250 L x 0.080 W (6.35mm x 2.03mm)
NumberofTerminations:
0.310 (7.87mm)