Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070650R0000A9L
Y070650R0000A9L
Part No.:
Y070650R0000A9L
Datasheet:
ShinYuaY070650R0000A9L.pdf
Description:
RES 50 OHM 0.05% 0.4W RADIAL
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.250 L x 0.080 W (6.35mm x 2.03mm)
NumberofTerminations:
0.310 (7.87mm)