Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070710K0000T9L
Y070710K0000T9L
Part No.:
Y070710K0000T9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY070710K0000T9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VAR
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.250 L x 0.080 W (6.35mm x 2.03mm)
NumberofTerminations:
0.310 (7.87mm)