Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y073350R0000T9L
Y073350R0000T9L
Part No.:
Y073350R0000T9L
Datasheet:
ShinYuaY073350R0000T9L.pdf
Description:
RES 50 OHM 10W 0.01% RADIAL
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.575 L x 0.276 W (40.01mm x 7.01mm)
NumberofTerminations:
0.803 (20.40mm)