Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0733900R000B0L
Y0733900R000B0L
Part No.:
Y0733900R000B0L
Datasheet:
ShinYuaY0733900R000B0L.pdf
Description:
RES 900 OHM 10W 0.1% RADIAL
Resistance:
900 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.575 L x 0.276 W (40.01mm x 7.01mm)
NumberofTerminations:
0.803 (20.40mm)