Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07345R00000J0L
Y07345R00000J0L
Part No.:
Y07345R00000J0L
Datasheet:
ShinYuaY07345R00000J0L.pdf
Description:
RES 5 OHM 10W 5% RADIAL
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.575 L x 0.276 W (40.01mm x 7.01mm)
NumberofTerminations:
0.803 (20.40mm)