Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785200R000T9L
Y0785200R000T9L
Part No.:
Y0785200R000T9L
Datasheet:
ShinYuaY0785200R000T9L.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)