Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078634K0000F0L
Y078634K0000F0L
Part No.:
Y078634K0000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY078634K0000F0L.pdf
Description:
RES 34K OHM 0.6W 1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
S
Resistance:
34 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)