Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0875202R080T9L
Y0875202R080T9L
Part No.:
Y0875202R080T9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY0875202R080T9L.pdf
Description:
RES 202.08 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VSH
ProductStatus:
Active
Resistance:
202.08 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.228 L x 0.087 W (5.80mm x 2.20mm)
NumberofTerminations:
0.256 (6.50mm)