Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0875277R360T9L
Y0875277R360T9L
Part No.:
Y0875277R360T9L
Datasheet:
ShinYuaY0875277R360T9L.pdf
Description:
RES 277.36 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Resistance:
277.36 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.228 L x 0.087 W (5.80mm x 2.20mm)
NumberofTerminations:
0.256 (6.50mm)