Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y090722K0000T0L
Y090722K0000T0L
Part No.:
Y090722K0000T0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Y090722K0000T0L.pdf
Description:
RES 22K OHM .01%
  • Related Categories
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Packaging:
Bulk
Series:
S302
ProductStatus:
Active
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
Composition:
Metal Foil
Features:
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Radial Lead
Height-Seated(Max):
1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.01mm)