Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y09420R30000B9L
Y09420R30000B9L
Part No.:
Y09420R30000B9L
Datasheet:
ShinYuaY09420R30000B9L.pdf
Description:
RES 0.3 OHM 2W .1% RADIAL
Resistance:
300 mOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm)
NumberofTerminations:
0.512 (13.00mm)
Datasheet:
ShinYuaY09420R30000B9L.pdf
1. How to order Y09420R30000B9L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y09420R30000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y09420R30000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y09420R20000F0L Y09420R50000D9L Y09420R25000B0L Y09420R25000B9L Y09420R30000B9L
Part Number Y09420R20000F0L Y09420R50000D9L Y09420R25000B0L Y09420R25000B9L Y09420R30000B9L
Package/Case Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VCS232 VCS232 VCS232 VCS232 VCS232
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 300 mOhms 300 mOhms 300 mOhms 300 mOhms 300 mOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm) 1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm) 1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm) 1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm) 1.240 L x 0.177 W (31.50mm x 4.50mm)
NumberofTerminations 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm)