Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y094425R0000B9L
Y094425R0000B9L
Part No.:
Y094425R0000B9L
Datasheet:
ShinYuaY094425R0000B9L.pdf
Description:
RES 25 OHM 10W 0.1% RADIAL
Resistance:
25 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
Height-Seated(Max):
1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.01mm)