Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y096010R0000F9L
Y096010R0000F9L
Part No.:
Y096010R0000F9L
Datasheet:
ShinYuaY096010R0000F9L.pdf
Description:
RES 10 OHM 10W 1% RADIAL
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
Height-Seated(Max):
1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm)
NumberofTerminations:
1.063 (27.00mm)
Datasheet:
ShinYuaY096010R0000F9L.pdf
1. How to order Y096010R0000F9L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y096010R0000F9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y096010R0000F9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y09601R00000J9L Y096010R0000J9L Y096010R0000F0L Y096010R0000F9L Y09601R00000F9L
Part Number Y09601R00000J9L Y096010R0000J9L Y096010R0000F0L Y096010R0000F9L Y09601R00000F9L
Package/Case Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads Radial - 4 Leads
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VCS331 VCS331 VCS331 VCS331 VCS331
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 10W 10W 10W 10W 10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±1ppm/°C ±1ppm/°C ±1ppm/°C ±1ppm/°C ±1ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm) 1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm) 1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm) 1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm) 1.340 L x 0.210 W (34.04mm x 5.33mm)
NumberofTerminations 1.063 (27.00mm) 1.063 (27.00mm) 1.063 (27.00mm) 1.063 (27.00mm) 1.063 (27.00mm)