Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1442110K000T0L
Y1442110K000T0L
Part No.:
Y1442110K000T0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY1442110K000T0L.pdf
Description:
RES 110K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
RS92N
ProductStatus:
Active
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.295 L x 0.098 W (7.50mm x 2.50mm)
NumberofTerminations:
0.315 (8.00mm)