Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14451K40000B0L
Y14451K40000B0L
Part No.:
Y14451K40000B0L
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY14451K40000B0L.pdf
Description:
RES 1.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
Z203
Resistance:
1.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)