Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1447500R000B9L
Y1447500R000B9L
Part No.:
Y1447500R000B9L
Datasheet:
ShinYuaY1447500R000B9L.pdf
Description:
RES 500 OHM 2W 0.1% RADIAL
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)