Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145487K2375V0L
Y145487K2375V0L
Part No.:
Y145487K2375V0L
Datasheet:
ShinYuaY145487K2375V0L.pdf
Description:
RES 87.2375K OHM 0.6W 0.005% RAD
Resistance:
87.2375 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)