Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1481200R000B0L
Y1481200R000B0L
Part No.:
Y1481200R000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
ShinYuaY1481200R000B0L.pdf
Description:
RES 200 OHM 10W 0.1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Series:
VCS331Z
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
10W
Features:
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.339 L x 0.210 W (34.00mm x 5.33mm)
NumberofTerminations:
1.063 (27.00mm)