Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174815R0000B0L
Y174815R0000B0L
Part No.:
Y174815R0000B0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY174815R0000B0L.pdf
Description:
RES 15 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
HZ
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)