Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1749100R000B9L
Y1749100R000B9L
Part No.:
Y1749100R000B9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY1749100R000B9L.pdf
Description:
RES 100 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
HZ
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 0.625 L (9.53mm x 15.88mm)