Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y470039K2000F0L
Y470039K2000F0L
Part No.:
Y470039K2000F0L
Datasheet:
Y470039K2000F0L.pdf
Description:
RES 39.2K OHM 1% 0.3W RADIAL
Resistance:
39.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.228 L x 0.087 W (5.80mm x 2.20mm)
NumberofTerminations:
0.256 (6.50mm)