Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y470044K0000T9L
Y470044K0000T9L
Part No.:
Y470044K0000T9L
Datasheet:
Y470044K0000T9L.pdf
Description:
RES 44K OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Resistance:
44 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Height-Seated(Max):
0.228 L x 0.087 W (5.80mm x 2.20mm)
NumberofTerminations:
0.256 (6.50mm)