Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y5011300K000B0L
Y5011300K000B0L
Part No.:
Y5011300K000B0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY5011300K000B0L.pdf
Description:
RES 300K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
S
ProductStatus:
Active
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.565 L x 0.138 W (14.35mm x 3.51mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)