Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y507713K0000V9L
Y507713K0000V9L
Part No.:
Y507713K0000V9L
Datasheet:
ShinYuaY507713K0000V9L.pdf
Description:
RES 13K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.435 L x 0.185 W (11.05mm x 4.70mm)
NumberofTerminations:
0.430 (10.92mm)