Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y507720K8580T0L
Y507720K8580T0L
Part No.:
Y507720K8580T0L
Datasheet:
ShinYuaY507720K8580T0L.pdf
Description:
RES 20.858K OHM 0.6W 0.01% RAD
Resistance:
20.858 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.435 L x 0.185 W (11.05mm x 4.70mm)
NumberofTerminations:
0.430 (10.92mm)