Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y578720R0000Q0L
Y578720R0000Q0L
Part No.:
Y578720R0000Q0L
Datasheet:
ShinYuaY578720R0000Q0L.pdf
Description:
RES 20 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.435 L x 0.185 W (11.05mm x 4.70mm)
NumberofTerminations:
0.430 (10.92mm)