Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y578754K0000T0L
Y578754K0000T0L
Part No.:
Y578754K0000T0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY578754K0000T0L.pdf
Description:
RES 54K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VH
ProductStatus:
Active
Resistance:
54 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.435 L x 0.185 W (11.05mm x 4.70mm)
NumberofTerminations:
0.430 (10.92mm)