Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y6071100R000A9L
Y6071100R000A9L
Part No.:
Y6071100R000A9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY6071100R000A9L.pdf
Description:
RES 100 OHM .3W .05% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
HZ
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)