Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y6071100R000B9L
Y6071100R000B9L
Part No.:
Y6071100R000B9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY6071100R000B9L.pdf
Description:
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
HZ
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaY6071100R000B9L.pdf
1. How to order Y6071100R000B9L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y6071100R000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y6071100R000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y472650R0000V0L Y60711K00000T9L Y6071100R000T9L Y607110K0000T9L Y6071100R000B9L
Part Number Y472650R0000V0L Y60711K00000T9L Y6071100R000T9L Y607110K0000T9L Y6071100R000B9L
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HZ HZ HZ HZ HZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm)