Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607137R4000Q0L
Y607137R4000Q0L
Part No.:
Y607137R4000Q0L
Datasheet:
ShinYuaY607137R4000Q0L.pdf
Description:
RES 37.4 OHM .3W .02% RADIAL
Resistance:
37.4 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)