Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y60717K99500A9L
Y60717K99500A9L
Part No.:
Y60717K99500A9L
Datasheet:
ShinYuaY60717K99500A9L.pdf
Description:
RES 7.995K OHM .3W .05% RADIAL
Resistance:
7.995 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)