Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607210K0000T9L
Y607210K0000T9L
Part No.:
Y607210K0000T9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY607210K0000T9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/5W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VHP203
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.395 (10.03mm)