Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607210R0000A0L
Y607210R0000A0L
Part No.:
Y607210R0000A0L
Datasheet:
ShinYuaY607210R0000A0L.pdf
Description:
RES 10 OHM 1/5W .05% RADIAL
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.395 (10.03mm)