Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607210R0000B0L
Y607210R0000B0L
Part No.:
Y607210R0000B0L
Datasheet:
ShinYuaY607210R0000B0L.pdf
Description:
RES 10 OHM 1/5W .1% RADIAL
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.395 (10.03mm)
Datasheet:
ShinYuaY607210R0000B0L.pdf
1. How to order Y607210R0000B0L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y607210R0000B0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y607210R0000B0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y6072100R000B9L Y607210K0000B0L Y607210K0000B9L Y607210K0000F9L Y607210R0000B0L
Part Number Y6072100R000B9L Y607210K0000B0L Y607210K0000B9L Y607210K0000F9L Y607210R0000B0L
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VHP203 VHP203 VHP203 VHP203 VHP203
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations 0.395 (10.03mm) 0.395 (10.03mm) 0.395 (10.03mm) 0.395 (10.03mm) 0.395 (10.03mm)