Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y6073100R000V9L
Y6073100R000V9L
Part No.:
Y6073100R000V9L
Datasheet:
ShinYuaY6073100R000V9L.pdf
Description:
RES 100 OHM 0.3W 0.005% RADIAL
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±0.2ppm/°C
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.395 (10.03mm)