Amphenol Anytek YQ1861500000G
YQ1861500000G
Part No.:
YQ1861500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ShinYuaYQ1861500000G.pdf
Description:
TERM BLK 9P SIDE ENT 3.81MM PCB
Packaging:
Bulk
Series:
YQ
RoHS:
RoHS
Color:
Green
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V