CUI Devices TB002-500-03BE
TB002-500-03BE
Part No.:
TB002-500-03BE
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ShinYuaTB002-500-03BE.pdf
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Packaging:
Bag
Series:
TB002-500
RoHS:
RoHS
Color:
Blue
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Features:
Interlocking (Side)
Wire Gauge:
12-22 AWG
Part Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Number of Levels:
1
Wire Termination:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Positions Per Level:
3
Category:
Datasheet:
ShinYuaTB002-500-03BE.pdf
1. How to order TB002-500-03BE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TB002-500-03BE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TB002-500-03BE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TB002-500-03BE TB002-500-05BE TB002-500-06BE TB002-500-10BE TB002-500-08BE
Part Number TB002-500-03BE TB002-500-05BE TB002-500-06BE TB002-500-10BE TB002-500-08BE
Manufacturer CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series TB002-500 TB002-500 TB002-500 TB002-500 TB002-500
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Pitch 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)
Current 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V