TE Connectivity Passive Product YR1B280RCC
YR1B280RCC
Part No.:
YR1B280RCC
Datasheet:
ShinYuaYR1B280RCC.pdf
Description:
RES 280 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
280 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)