Vishay General Semiconductor - Diodes Division Z4KE110AHE3/54
Z4KE110AHE3/54
Part No.:
Z4KE110AHE3/54
Datasheet:
ShinYuaZ4KE110AHE3/54.pdf
Description:
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL
Series:
Automotive, AEC-Q101
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.5 W
Package / Case:
600 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
110 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 83.2 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1 V @ 500 mA