Vishay General Semiconductor - Diodes Division Z4KE130HE3/54
Z4KE130HE3/54
Part No.:
Z4KE130HE3/54
Datasheet:
ShinYuaZ4KE130HE3/54.pdf
Description:
DIODE ZENER 130V 1.5W DO204AL
Series:
Automotive, AEC-Q101
Tolerance:
±10%
Power - Max:
1.5 W
Package / Case:
800 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
130 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 93.6 V