Vishay General Semiconductor - Diodes Division Z4KE170-E3/54
Z4KE170-E3/54
Part No.:
Z4KE170-E3/54
Datasheet:
ShinYuaZ4KE170-E3/54.pdf
Description:
DIODE ZENER 170V 1.5W DO204AL
Tolerance:
±10%
Power - Max:
1.5 W
Package / Case:
1.2 kOhms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
170 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 122.4 V