Mini-Circuits ZABP-550-S+
ZABP-550-S+
Part No.:
ZABP-550-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ZABP-550-S+.pdf
Description:
BANDPASS FLTR / SMA / ROHS
Packaging:
Tray
Series:
ZABP-550-S
ProductStatus:
Active
Frequency:
550MHz Center
Bandwidth:
900MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2.2dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
2.300 L x 2.250 W (58.42mm x 57.15mm)
Category:
RF Filters
Datasheet:
ShinYuaZABP-550-S+.pdf
1. How to order ZABP-550-S+ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ZABP-550-S+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZABP-550-S+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZABP-550-S+.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ZABP-550-S+
Part Number ZABP-550-S+
Manufacturer Mini-Circuits
Packaging Tray
Series ZABP-550-S
ProductStatus Active
Frequency 550MHz Center
Bandwidth 900MHz
FilterType Band Pass
Ripple -
InsertionLoss 2.2dB
MountingType Chassis Mount
Size/Dimension 2.300 L x 2.250 W (58.42mm x 57.15mm)