Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY20-GS18
ZMY20-GS18
Part No.:
ZMY20-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY20-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
1 W
Package / Case:
12 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
20 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 15 V