Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY3V9-GS18
ZMY3V9-GS18
Part No.:
ZMY3V9-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY3V9-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Package / Case:
7 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
3.9 V