Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY4V3-GS08
ZMY4V3-GS08
Part No.:
ZMY4V3-GS08
Datasheet:
ShinYuaZMY4V3-GS08.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Package / Case:
7 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
4.3 V