Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY56-GS18
ZMY56-GS18
Part No.:
ZMY56-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY56-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 56V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
56 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 42 V